image

Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Mateřská škola - archiv > ŠKOLNÍ ROK 2009/2010 > březen-srpen

P U T O V Á N Í   S   O S K Á R K E M

BŘEZEN 2010

ČAROVÁNÍ S PROVÁZKEM

Objevili jsme kouzlo hry s provázkem - motáme, uzlujeme, šmodrcháme, barvíme a zase motáme.

 

VODA

Pepíčka jsme naučili vážit si vody, vysvětlili jsme mu její zásadní význam pro život a potřebu šetřit s vodou, zdůraznili jsme mu nutnost ochrany vodních zdrojů.

 

HUDBA

Polepšili jsme Harmoniku Veroniku a vzali jsme si z jejího polepšení příklad – nevytahujeme se nad ostatní, chováme se k sobě mile, neshody řešíme v klidu slovy, mluvíme spolu slušně, zdravíme se, pomáháme si, …..

Seznámili jsme se s dalšími kamarády Harmoniky Veroniky – hudební nástroje, noty.

 

JARO, VELIKONOCE

Pozorovali jsme změny v přírodě, poznávali jsme zvířátka s jejich mláďaty a zazpívali si o tom jak „Jaro dělá pokusy“. Zasadili jsme si řeřichu do květináčku, povídali jsme si o velikonočních tradicích a některé jsme vyzkoušeli i ve školce ….. a tvořili jsme a tvořili jsme a tvořili jsme a …………

Uspořádali jsme soutěž rodinných týmů „O nej vajíčko“ a výtvory se sešly vskutku nápadité!

Další fota "Velikonoce"

 

DUBEN 2010

ZÁCHRANA LOUKY

Poznávali jsme květiny, zachránili jsme jejich barvy a šnekovi jsme pomohli vyzdobit ulitu.

 

BARVIČKY S TONDOU

Poznávali jsme s Tondou barvy, některé jsme si zkusili sami namíchat a pomohli jsme Tondovi natřít plot.

 

TÝDEN S POHÁDKOU

Pohádkovým týdnem nás provázel Kašpárek. Poznávali jsme pohádky a pohádkové postavy podle indicií, některé jsme si zkoušeli společně vyprávět. Vyprávěli jsme si pohádku O Karkulce podle dějových obrázků, zachránili jsme Šípkovou Růženku, trpaslíkům od Sněhurky jsme našli čepičky a vyrobili jsme si Perníkovou chaloupku.

 

ČARODĚJNICE

Pracovali jsme na záchraně Lenky a Pepíka, která nebyla vůbec jednoduchá. Vzhledem k tomu, že děti měly svá srdíčka už tak dost pochroumaná zlobou a naschválnostmi, které si prováděly mezi sebou, byly pro Vranibabu velmi snadnou kořistí a jejich záchrana byla hóóóóódně složitá, ale povedlo se ……….. prozatím.                                                                                              (kresba postavy Vranibaby)

Další fotografie z Čarodějnic

 

KVĚTEN 2010

RODINA, DOMOV

Povídali jsme si o tom, ve které zemi žijeme, v jakém místě, kde bydlíme. Popsali jsme si nejbližší okolí a školku. Povídali jsme si o svém domově, kdo ho s námi tvoří a jak to u nás vypadá.

(symboly ČR, adresa, členové rodiny….)

 

POZNÁVÁME SVĚT

Povídali jsme si o různých zemích světa, o rozdílném životě lidí a životních podmínkách, a vůbec jsme všelijak cestovali po světě.

AFRIKA  – vytvoření společného díla do soutěže. Leporelo zaslané do soutěže sestávalo z ukázek prací, které děti vytvářely ve školce nejprve samy pro sebe v průběhu tematického bloku Poznáváme svět.

Další fotografie "Afrika"

DIVADLO – „VELMI POPLETENÁ POHÁDKA“

LIDSKÉ TĚLO

Poznávali jsme části lidského těla, popsali jsme obličejovou část, povídali jsme si o tom, co je nám všem společné, jmenovali jsme si společné znaky a také rozdíly mezi námi. Pojmenovali jsme vnitřní orgány a popovídali si o jejich úloze v lidském těle. Vytvořili jsme podobu svého ducha a zahráli si na kriminalisty.

 

BEN VE ŠKOLCE

Navštívil nás pejsek Ben, šestiletý kříženec Bernského salašnického psa a Německého ovčáka. Spolu se svým člověkem nám předvedli hodně zajímavých kousků a řekli nám pár užitečných věcí - jak se k pejskům chovat, jak se chovat při krmení psa, jak při setkání na ulici apod….Taky nám ukázali ceny, které spolu vyhráli v různých soutěžích. Za návštěvu oběma děkujeme a těšíme se na příště.

Další fotografie "Ben ve školce"

 

ČERVEN 2010

OLYMPIÁDA

Jednou z výraznějších červnových akcí bylo sportovní klání, které se v naší školce konalo u příležitosti dětského dne. Přátelské zápolení sestávalo z několika sportovních disciplín, ve kterých mladí borci úspěšně obstáli. Každý závodník za svůj výkon obdržel dokument dokládající jeho výsledky v daných disciplínách a také zaslouženou odměnu i zlatou medaili.

Další fotografie "Olympiáda"

 

DIVADLO – „ O BALINCE, HODNÉM ŠTĚNĚTI “

DĚLÁNÍ, DĚLÁNÍ

Zpívali jsme si, seznámili jsme se s různými profesemi, poznávali je, zkusili pantomimu, povídali jsme si o svých plánech…

 

ŠKOLA

Zkoumali jsme rozdíly mezi školou a školkou. Probírali jsme, co nás tam asi čeká. Zahráli jsme si na školu a učili jsme se a učili. Vzpomínali jsme na kamarády, kteří už do školy chodí. Vyrobili jsme si tašku do školy, penál,….

a CESTUJEME PO SVĚTĚ

ROZLUČKA SE ŠKOLÁKY

Jeden červnový pátek se ve školce slavilo – další naši kamarádi po prázdninách nastupují do školy. Za Obec Hejtmánkovice se přišel rozloučit pan starosta, školáci dostali něco na památku a něco užitečného do školy. Pak si všechny děti pochutnaly na slavnostním dortu a užívaly si oslavu probíhající za krásného počasí na čerstvém vzduchu na zahradě školky.

Další fotografie "Rozlučka"

 

„ JEDEN ZA VŠECHNY VŠICHNI ZA JEDNOHO! “

Dobrodružná akce připadla na takzvaný dlouhý den ve školce spojený s přenocováním ve školce. Tedy akce určená pro dobrodružné a odvážné jedince. Tento rok byla inspirována, jak lze jistě z citátu poznat, velmi známým literárním dílem.

Děti musely prokázat svou odvahu, zdatnost a také smysl pro spolupráci se svými kamarády. Jen tak totiž mohly zvládnout náročné úkoly, které je čekaly ve službě Králi. Vzhledem k tomu, že dokázaly spolupracovat a podpořit se, zasloužily si nosit mušketýrský oděv. Už jako praví mušketýři děti pomohly Králi dopadnout lupiče, vrátit králi uloupený poklad a ochránit jeho rodinu. Nutno podotknout, že kromě díků čekala mušketýry za věrné služby také štědrá odměna.

Večer se ještě všichni mušketýři věnovali výrobě zdobného kování na svůj kord, a po příběhu o jakémsi kolegovi jménem d´Artagnan, se odebrali na svá lože k zaslouženému odpočinku.

Po procitnutí již na mušketýry čekaly královským kovářem vyrobené kordy a dobrá snídaně.

Další fotografie "Mušketýři"