Obec Hejtmánkovice Minimapa

Vyhledat

Drobečková navigace

Úvod > Občan > Aktuality > V Polici se setmělo a děly se věci pro dobrou věc ...

V Polici se setmělo a děly se věci pro dobrou věc ...Datum konání:
30.8.2016

V Polici se setmělo a děly se krásné věci pro dobrou věc …

Dva dny před koncem letních prázdnin zažilo náměstí v Polici nad Metují velmi netradiční večer. Benefiční akce „Když se v Polici setmí“ přilákala na náměstí stovky lidí, které vtáhla tajemná atmosféra večera, hudby, zpěvu, tance, akrobacie a světelných efektů… , a to vše se navíc konalo pro dobrou věc – dobrovolné vstupné bylo věnováno Nadačnímu fondu HOSPITAL BROUMOV.

V podvečer 30. srpna se náměstí v Polici nad Metují zaplnilo diváky plnými očekávání. Na velkém plátně byl promítán spot o činnosti Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV z pohledu zástupce broumovské nemocnice, prim. MUDr. Miroslava Švábla. Právě, když padala tma, rozlehla se městem známá znělka z Krkonošských pohádek a program začal. Úvodem vystoupil hejtman Královéhradeckého kraje, který převzal nad benefičním večerem záštitu, poté zástupci měst Police nad Metují, Broumova, Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV a firmy HOBRA – Školník s. r. o., jednoho z hlavních partnerů.

Polický symfonický orchestr zahrál známou mystickou skladbu In the Hall of the Mountain King od norského skladatele Edvarda Griega a odstartoval tak zhruba dvouhodinový program, který byl vskutku netradiční. Spojením hudby, zpěvu, tance, divadla, cirkusu, akrobacie a hry světel vytvořili pořadatelé akce kouzelnou atmosféru. Náměstí se proměnilo v jedno velké jeviště. Jednotlivá vystoupení se odehrávala na různých místech náměstí, terase Pellyho domů a za rozsvícenými okny radnice. Kdo neviděl na účinkující přímo, mohl veškeré dění sledovat na velkém plátně s projekcí. Střídaly se tu skladby světových skladatelů s filmovými melodiemi v podání Polického symfonického orchestru a prolínaly se s dalšími účinkujícími, jako např. vokálním uskupením Gentleman Singers, pěveckým vystoupením Karolíny Soukupové, Filipa Hořejše a závěrečnou árií z Rusalky v podání harfenistky Dominiky Kvardové a operní pěvkyně Kristýny Fílové. Když za velkého potlesku hudebníci dočasně složili své nástroje a zahřívali své prokřehlé prsty, vystoupili uprostřed náměstí pojízdní akrobati V.O.S.A. Theatre s obří železnou konstrukcí ve tvaru kruhu, kterou vlastními těly uváděli do pohybu a předváděli na ní náročné akrobatické kousky kutálejíce se přitom z jedné strany náměstí na druhou. Následovali chůdaři Long Vehicle cirkus a na závěr z postranní ulice vystoupila několikametrová pohyblivá loutka zavěšená na jeřábu.

I přes večerní chlad bylo náměstí plné až do konce představení. Přišlo se podívat mnoho lidí bez rozdílu věku z celého regionu. Všechny spojovala zvědavost a k tomu dobrá myšlenka, díky které se podařilo vybrat pro Nadační fond HOSPITAL BROUMOV přes 117 tisíc korun českých, několik zlotých, pár euro a jedna rybí šupina pro štěstí!

 „Byl to opravdu nádherný večer, nevšední kulturní zážitek, vyšlo i počasí, bylo jasno, nebe plné hvězd …. Ráda bych poděkovala městům Police nad Metují a Broumov, všem sponzorům, dále těm, kteří celou akci připravovali, především pak organizátorkám celého večera – polické paní starostce Idě Jenkové a manažerce Polického symfonického orchestru slečně Petře Soukupové… Výtěžek z koncertu věnujeme na nákup speciálních matrací proti proleženinám a rehabilitačních pomůcek na oddělení lůžek následné péče broumovské nemocnice“, dodala předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, Eva Blažková.

Více informací o činnosti Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV se dozvíte na
www.nf-hospitalbroumov.cz, přispět může každý, jsme vděčni za jakýkoli finanční příspěvek,
č. ú. 78-8888360207/0100, podpory si velmi vážíme a děkujeme za ni.

Jana Cónová, IC Broumovska

Foto: Jaroslav Winter_DSC8640.jpg_DSC3394.jpg_DSC3333.jpg