Obec Hejtmánkovice Minimapa

Vyhledat

Drobečková navigace

Úvod > Občan > Aktuality > Centrum sociálních služeb Naděje Broumov-CENTRUM PRO RODINU POMÁHÁ ŘEŠIT DLUHY

Centrum sociálních služeb Naděje Broumov-CENTRUM PRO RODINU POMÁHÁ ŘEŠIT DLUHYDatum konání:
6.4.2016

Centrum sociálních služeb Naděje Broumov

Jiráskova 193, 550 01 Broumov    

IČO   48623865

 

CENTRUM PRO RODINU POMÁHÁ ŘEŠIT DLUHY

Odborný sociální poradce pomáhá osobám, které se ocitly v nepříznivé sociální situaci, řešit nezaměstnanost, zadluženost, rodinné a sociální problémy, pracovně právní problematiku a pomůže také i s řešením úředních obsílek a v komunikaci s úřady či soudy.

V rámci dluhového poradenství se také zaměřujeme na oddlužení neboli osobní bankrot. Oddlužení je často jediná možnost pro dlužníky, kteří se ocitli v bezvýchodné situaci a nejsou schopni dluhy nadále splácet. Dlužníkovi má umožnit „nový start" a motivovat ho ke splácení svého dluhu, a to alespoň do předpokládané výše 30 % všech závazků za dobu 5 let. Pro podání žádosti musí dlužník splňovat zákonem dané podmínky a to zejména trvalý finanční příjem, nejlépe ze zaměstnání nebo důchodového pojištění.

Odborný sociální poradce za dobu dvou let pomohl s návrhem na oddlužení jedenácti klientům, se kterými i nadále spolupracuje po celou dobu trvání insolvenčního řízení. Celková dlužná částka se vyšplhala k sedmi miliónům korun.

Odborná sociální poradna je otevřena vždy v pondělí a ve středu od 10 do 15 hodin. Nachází se v budově Centra pro rodinu, v ulici Lidická 174, Broumov (bývalá ZŠ Velká Ves).

Odborný sociální poradce: Martin Minařík DiS., e-mail: minarik@nadejebroumov.cz, tel.: 778 486 553

 


lang