Obec Hejtmánkovice Minimapa

Vyhledat

Drobečková navigace

Úvod > Občan > Aktuality > Broumovské diskuse 3. - 6.11.2020 Klášter Broumov

Broumovské diskuse 3. - 6.11.2020 Klášter BroumovDatum konání:
3.11.2020
Datum ukončení:
6.11.2020

diskuse.png

 

 

    TISKOVÁ ZPRÁVA  

  1. září 2020

 

  1. Broumovské diskuse otevřou téma hodnot v politice a ve společnosti

 Broumov – Ve dnech 3.–6. listopadu se v broumovském klášteře uskuteční 7. Broumovské diskuse. Tématem čtyřdenní diskusní   konference budou Hodnoty a společnost. Předprodej vstupenek bude spuštěn na webu konference v polovině září.

 Pozvání na konferenci přijala řada hostů: sociolog Daniel Prokop, komeniolog Jan Hábl, ústavní právník Jan Kysela, ekonom Filip Matějka,   farářka Martina Viktorie Kopecká, podnikatel a filantrop Libor Winkler, analytik Roman Joch či poslanec Miroslav Kalousek. Další jména jsou   v jednání.

 Hlavní program konference bude rozdělen do tří diskusních panelů - Panel I: K čemu nám jsou ve společnosti hodnoty?; Panel II: Hodnoty v   politice a Panel III: Proměnila koronavirová zkušenost naše hodnoty? Součástí programu je také Komorní rozmluva: Hledání společenských   hodnot a doprovodný program – koncert, setkání u číše vína, meditace, prohlídka kláštera, workshopy pro studenty, mše svatá či objevování   Broumovska.

 „Broumovské diskuse jsou konferencí, na které se nespěchá – a i tím se liší od ostatních podobných akcí. Prostředí kláštera inspiruje   k zastavení a přemýšlení. Pro mnohé naše návštěvníky představují Broumovské diskuse příležitost k podzimnímu aktivnímu odpočinku, který   díky bohatému programu přináší řadu zážitků a podnětů,“ říká Hana Valentová, výkonná ředitelka konference. 

 Důležitou součástí Broumovských diskusí jsou studenti středních a vysokých škol, kteří mají možnost získat studentská stipendia a účastnit se   workshopů s hosty konference. Podmínkou je napsání eseje na dané téma, které posléze hodnotí komise. Přihlášky jsou již otevřené –   všechny informace najdou studenti na www.broumovskediskuse.cz/pro-studenty.  Uzávěrka příjmu esejí je 25. září.

 Konference je přístupná veřejnosti, vstupné na jednotlivé panely je 100 Kč, zakoupit lze i cenově zvýhodněnou vstupenku na celý program   konference. Vstupenky bude možné zakoupit online od poloviny září na webu www.broumovskediskuse.cz. Bližší informace je možné najít   nejen na webu, ale i na facebookovém profilu konference ZDE.

 Broumovské diskuse jsou v kontextu ostatních konferencí výjimečné tím, že poskytují velký prostor pro debatu – jeden diskusní panel se třemi   řečníky trvá 2,5 hodiny, a tak je možné diskutovat do hloubky a nikoliv jen povrchně. Specifikem konference je rovněž důraz na principy   kultivované demokratické diskuse: věcnost, otevřenost, poctivost, trpělivost a zdvořilost. Vzdělávací a kulturní centrum Broumov pořádá   Broumovské diskuse pod taktovkou neziskové organizace Agentura pro rozvoj Broumovska od roku 2014. Předchozí ročníky se zamýšlely   nad tématy Demokratická diskuse, Mír, Evropská identita, Vize vzdělanosti, Hrdinství a odvaha, Důvěra a porozumění.

 Statutárním partnerem konference je město Broumov. Hlavními partnery jsou Raiffeisen Leasing, Jan Barta, Hobra – Školník,   Královéhradecký  kraj a US Embassy. Partnery jsou Centrum Walzel, Coca-Cola HBC Česko a Slovensko, Sekyra Foundation, Edumed,   Martina Rosová, Nadace OSF, Grund a Pixman. Generálním mediálním partnerem je Česká televize, hlavním mediálním partnerem ČRo Plus.   Mediálními partnery jsou Katolický týdeník a naše.broumovsko.cz. Regionálními partnery jsou Benediktinské opatství sv. Václava, Farnost   Broumov, Strategická rada regionu Broumovsko, Region Broumovsko a Podnikatelský klub Broumovska.

 

Kateřina Ostradecká

Agentura pro rozvoj Broumovska
Vzdělávací a kulturní centrum Broumov         

Tel: 491 521 283, 723 282 214
Email: katerina.ostradecka@broumovsko.cz

 

 

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

23. 9. Berta

Zítra: Jaromír

K jakému účelu byste právě využívali kulturní sál ?

taneční zábava
43 (10.5%)
cvičení pro dospělé a seniory
35 (8.6%)
přednášky
44 (10.8%)
soukromé akce
37 (9.1%)
cvičení pro děti
41 (10%)
školení a kurzy
43 (10.5%)
divadelní a hudební vystoupení
42 (10.3%)
zájmové aktivity pro děti a dospělé
41 (10%)
besídky
41 (10%)
zábavné akce pro děti
41 (10%)

Od 13. 5. 2020 16:07 celkem hlasů: 408

Hlasování uzavřeno.

Návštěvnost stránek

327238
lang