Obec Hejtmánkovice Minimapa

Vyhledat

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Mateřská škola > Vývěska > INDIÁNI V HEJTMÁNKOVICÍCH

INDIÁNI V HEJTMÁNKOVICÍCHDatum konání:
9.3.2017

         INDIÁNI V HEJTMÁNKOVCH

  • Mateřská škola, Hejtmánkovice má v souladu s Rámcovým vzdělávacím programem pro předškolní vzdělávání (dokument vymezující hlavní požadavky, podmínky a pravidla pro institucionální vzdělávání dětí) zpracovanou vzdělávací nabídku ve svém školním potažmo třídním vzdělávacím programu. Obsahem třídního vzdělávacího programu jsou různorodé činnosti, které zasahují do všech oblastí lidského konání a rozvíjejí intelektové i praktické schopnosti a dovednosti dítěte. Mateřská škola, Hejtmánkovice již tradičně zaměřuje třídní vzdělávací program v daném školním roce na nějaké konkrétní téma, které dětem vzdělávací nabídku zatraktivní.
  • Třídní vzdělávací program pro školní rok 2016/2017 nese název Hejtmániové. Některé činnosti vedoucí k naplňování cílů předškolního vzdělávání jsou tedy různou měrou inspirovány životním stylem indiánů. Vážit si zdánlivě obyčejných věcí a radovat se z nich, ctít přátelství či žít v souladu s přírodou apod. by mělo být základem pro každého. Pokud se nám to třeba i pomocí hry na indiány podaří dětem přiblížit, pak je to dobrý výsledek – pro začátek. Těšíme se, až s nástupem teplejšího počasí přeneseme další indiánská dobrodružství ven.
  • V pastelkovém týpí v Hejtmánkovicích tedy v současné době sídlí indiánský kmen Hejtmániů. Celý kmen má 23 členů a zaplnil v týpí každičké místo, čímž mu zbyl prostor už jen pro táborový oheň k zajištění tepla, přípravě stravy, učení, hrám a BUBNOVÁNÍ… ano, to dunění rozléhající se po vesnici mají na svědomí Hejtmániové.
  • I v tomto školním roce se budeme držet našich tradičních školních akcí, a vzhledem k tomu, že jsme v minulém školním roce byli spokojeni s průběhem plavecké výuky v Broumově, zúčastníme se jí zanedlouho opět.
  • Dle plánu z minulého roku se nám povedlo rozšířit vybavení školky o pomůcky a hračky vhodné pro 3leté a mladší děti, hračky pro chlapce (vzhledem k jejich velké početní převaze) a zejména o zajímavé dětské knihy.
  • Tohoto jsme mohli dosáhnout díky podpoře zřizovatele Mateřské školy, Hejtmánkovice, tedy Obce Hejtmánkovice, a rovněž děkujeme všem příznivcům školky, kteří nás podpořili na tradiční obecní akci při příležitosti rozsvícení vánočního stromečku. Děkujeme.

 

IN.jpg

 

 

 


TOPlist